آموزش بهترین و مهم‌ترین رکن حوزه حفاظت – تأکید بر مرکز آموزش عالی میراث‌فرهنگی

طی مراسم بزرگداشت روز دانشجو مورخ ۱۸ آذر ۹۶ در مرکز آموزش عالی میراث‌فرهنگی، محمدحسن طالبیان معاون میراث ‌فرهنگی بر اهمیت این مرکز تأکید کرد. به گفته او، “بودن یک مرکز تخصصی در کنار میراث‌فرهنگی بسیار ضروری است، و از آنجایی که جریان سازی رشته‌های مربوط به میراث‌فرهنگی از این مرکز آغاز شده است، بنابراین از همه نظر اهمیت بسیار زیادی برای مرکز آموزش عالی میراث‌ فرهنگی قائل هستیم”.
او همچنین بر اهمیت “آموزش” تأکید کرد و تصریح کرد که با توجه به اینکه امروزه ایران به یک مرکز منطقه‌ای در حوزه‌های میراث‌فرهنگی مبدل شده، به دلیل توسعه یافتن بخش‌های میراث‌فرهنگی، ما به یک مرکز توسعه علمی و آموزشی در این حوزه نیاز داریم. او به مشکلات حوزه حفاظت اشاره کرد و افزود، ایران، کشور میراث ‌فرهنگی است و تداوم آموزش و تربیت افرادی که می‌توانند در این حوزه به جامعه آگاهی بخشی کنند بسیار لازم است. آموزش بهترین رکن حوزه حفاظت است و تمام سازمان‌های بین‌المللی حوزه میراث‌فرهنگی این موضوع را در اولویت می‌دانند.
او در ادامه بیان کرد که هیچ دوره‌ای مانند دوره دانشگاه نیست و باید از این دوره نهایت استفاده را برد.
یوسف منصورزاده رئیس مرکز آموزش عالی میراث ‌فرهنگی ضمن تبریک روز دانشجو در این مراسم، ثبت جهانی چوگان و کمانچه را نیز به همه افرادی که در این مسیر تلاش کردند و به تمام فرهنگ‌ دوستان تبریک گفت.
او همچنین افزود: “ما به‌عنوان تنها مرکزی که در کشور متخصصان حوزه میراث‌فرهنگی را آموزش می‌دهیم باید مورد حمایت و پشتیبانی بیشتری قرار گیریم. این مرکز، دو سال پس از تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی تشکیل شده است و افراد متخصص و توانمند حوزه میراث‌ فرهنگی را آموزش داده است، بنابراین بی‌شک بدون تربیت نیروی انسانی نمی‌توان کشور را اداره کرد و به همین دلیل لازم است آموزش در راس امور قرار گیرد.
پیروز حناچی رئیس اسبق مرکز آموزش عالی میراث‌فرهنگی ضمن تبریک روز دانشجو تصریح کرد که حفاظت صرف بدون توسعه لزوما به حفاظت نمی‌انجامد و باید تلاش کنیم در کنار حفاظت از آثار تاریخی، به توسعه نیز توجه کنیم.

**********

گروه آموزشی و گردشگری اولدوز توریسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *