رویداد “تبریز۲۰۱۸″؛ سیاست‌های تشویقی برای سفر به تبریز

رویداد “تبریز۲۰۱۸”

محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری طی جلسه ای مورخ ۸ آذر ۹۶ گفت برنامه ریزی های ما باید به گونه ای باشد که هزینه‌های صرف شده در رویداد “تبریز۲۰۱۸” منجر به کسب درآمد و افزایش ورود گردشگر شود. او افزود که این رویداد در ۳ فروردین ۹۷ برگزار می گردد به همین دلیل، برنامه‌هایی که داریم باید به جمع‌بندی و نتیجه نهایی برسد. همچنین، باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از این رویداد بتوانیم به نحو مطلوب استفاده کنیم و به هدف سند چشم‌انداز ۲۰ساله نظام به منظور جذب ۲۰میلیون گردشگر خارجی تا سال ۱۴۰۴ دست یابیم. او تصریح کرد اقداماتی که در قالب رویداد “تبریز۲۰۱۸” برگزار می‌شود، اقداماتیست که منافعش تنها به شهر تبریز بازنمی‌گردد بلکه به تمام کشور می‌رسد.

سیاست‌های تشویقی برای سفر به تبریز

محمد محب‌خدایی اشاره کرد که برای جذب گردشگران خارجی به استان آذربایجان لازم است برنامه هایی در نظر داریم که برخی از آن ها عبارتند از برگزاری جشنواره خرید و برگزاری رالی خانوادگی.

ارتقای زیرساخت‌های اقامتی

مرتضی آبدار مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این بیان کرد که برای میزبانی درخور گردشگران در تبریز زیرساخت‌های اقامتی ارتقا می‌یابد و در صورت اتمام هتل‌های در دست ساخت در تبریز تعداد تخت‌های اقامتی رسمی در این استان که در حال حاضر ۸هزار تخت است تقریبا دوبرابر می‌شود. او افزود که بر اساس بخشنامه ارسالی به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، نمایشگاه‌های مختلف باید در تبریز برگزار شود.

**********

گروه گردشگری اولدوز توریسم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *