مشاوره استفاده از سه ماه مانده به کنکور (تاخیر کرونایی)

مشاوره کنکور ارشد مدیریت جهانگردی

امسال با توجه به اتفاقات اخیر، خوش‌شانسی بزرگیه نصیب پشت‌کنکوری‌ها شده است، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها بر خلاف سال‌های قبل که در اوایل اردیبهشت ماه بود به اواخر خرداد ماه موکول شد.

 

این تغییر زمانی از آن جهت مهم است که فرصت دانشجویان برای آمادگی بیشتر برای کنکور افزایش یافته و نتایج آن رقابت بیشتر و جدی‌تر است. همه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته مدیریت گردشگری، چه کسی که هیچ مطالعه‌ای نداشته و چه کسسی که به نسبت مطالعه خوبی داشته می‌توانند از سه ماه باقی مانده به نحو مطلوب استفاده کرده و جمع‌بندی کنند.

 

چرا برنامه‌ریزی سه ماهه؟ درواقع برنامه‌ریزی سه ماهه یک نماد برای برنامه‌ریزی فشرده است که داوطلبان می‌توانند با توجه به شرایط زمانی، سطح علمی، نقاط قوت و ضعف و میزان مطالعه داوطلب با این برنامه‌ریزی هماهنگ شوند و برنامه اختصاصی خود را داشته باشند.

 

اکثر دانشجویان مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد را باید از ماه‌های قبل آغاز کنند. در این صورت در سه ماه آخر می‌توانند زمان بیشتری را به تست زدن اختصاص دهند. اگر تا کنون مطالعه برای کنکور را آغاز نکرده‌اید نگران نباشید اول از همه هدف و رویایتان را روی یک برگه بزرگ بنویسید و بعد می‌توانید با یک برنامه‌ریزی فشرده خود را برای کنکور آماده کنید. سپس شروع می‌کنید.

 

سه ماه مورد نظر را به چند مرحله تقسیم می‌کنید. در این مدت با فرض اینکه همه دروس را مطالعه کردید و آشنایی دارید می‌توانید در مرحله اول همه مباحث موجود را یک دور دیگر بخوانید و خلاصه برداری کنید.

 

مطلب پیشنهادی : جزوات آمادگی کنکور ارشد مدیریت جهانگردی

 

مرحله اول برای کسانی که مطالعه قبلی نداشتند (لای کتابو باز نکردند) می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. به طوری که باید این داوطلبان دقت و زمان بیشتری صرف مرحله اول کنند. بعد از پایان مرحله اول، مرحله دوم دور بعدی را شروع می‌کنید به این ترتیب که همزمان با مرور هر فصل از کتاب مورد نظر تست آن فصل را بزنید به عبارتی دیگر تست زدن را به صورت موضوعی پیش ببرید. وقتی می گوییم همزمان به این معنی نیست که با خط به خط خواندن کتاب تست آن خط زده شود بلکه در زمان مشخص تست‌های موضوعی باید انجام شود و بهتر است هر فصل یا موضوعی که مطالعه کردید تست آن را بعد از یک الی دو روز دیگر بزنید تا باعث ثبات مطالب در ذهن شما شود. انتخاب مطالب به صورت فصلی یا موضوعی به شما و مبحث مورد مطالعه بستگی دارد. تست‌های موضوعی بهترین فرصت برای تمرین مدیریت زمان و افزایش سرعت العمل در تست‌زنی می‌باشد.

 

بعد از انجام کامل تست‌های موضوعی، در مرحله سوم هدف تمام کردن بحث مطالعه و انتقال دانشجو از فضای تست موضوعی به فضای تست کلی است برای درک بهتر مفاهیم اساسی و حتی نکته‌های ریز در قالب تست‌های جامع می‌باشد.

 

مطلب پیشنهادی : نمونه سوالات کنکور ارشد جهانگردی از سال ۹۲ تا ۹۷ همراه با پاسخ تشریحی

 

مرحله چهارم، مرحله جمع بندی یکی از مهم‌ترین مراحل مطالعه و آخرین مرحله قبل از کنکور است که تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه داوطلب دارد. در این مرحله علاوه بر مرور خلاصه‌ها و یادداشت‌ها، داوطلب می‌تواند با شبیه‌سازی کنکور، با فراهم کردن سوالات آزمون‌های سال‌های قبل شرایط آزمون را تجربه کند و مدیریت زمان برای پاسخگویی به سوالات را تمرین نماید. فراموش نکنید برای بهتر نتیجه گرفتن باید هر مرحله را به دقت و به صورت پیوسته پیگیری کنید.

 

 

نویسنده: سرکار خانم ابراهیم زاده رتبه ۳ کنکور ارشد سراسری جهانگردی ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *