مصاحبه با رتبه برتر کنکور ارشد مدیریت جهانگردی ۹۷ (رتبه ۳)

مصاحبه با رتبه ۳ کنکور کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی سال ۹۷ سرکار خانم ابراهیم زاده

سلام، لطفا خودتون رو معرفی کنید:

سلام من سعیده ابراهیم زاده هستم
سال ۹۷ در مقطع کارشناسی رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه دولتی اسفراین، خراسان شمالی فارغ التحصیل شدم و در کنکور ارشد شرکت کردم. رتبه سه در گرایش بازاریابی و رتبه یک در گرایش برنامه‌ریزی توسعه جهانگردی رشته مدیریت گردشگری بدست آوردم و گرایش بازاریابی دانشگاه علامه طباطبایی قبول شدم.

خب اگر موافق هستید بریم سراغ سوالات مهم و کاربردی :

۱- فکر میکردین با این رتبه قبولی بیارید؟

 خب با این رتبه که آره مطمئن بودم ولی باز هم همش استرس داشتم که نکنه اشتباهی کرده باشم …

 

۲- از کی مطالعه رو برای کنکور شروع کردید؟

 دی ماه ۹۶ درسم تموم شد از اوایل بهمن شروع کردم به مطالعه و تحقیق درمورد منابع کنکور این رشته که بدون برنامه‌ریزی تا دو هفته به خوندن ادامه دادم ولی بعد متوجه شدم که دارم راهو اشتباه میرم چون هیچ پیشرفتی تو مطالعم نداشتم که شروع کردم به یه برنامه‌ریزی دقیق، درواقع من از اواسط بهمن به صورت جدی شروع کردم.

 

۳- میانگین مطالعه روزانه شما چقدر بود؟

میانگین مطالعه روزانه من ۱۰ ساعت بود که تقریبا همش مفید بود. حواس‌پرتیام میزاشتم برای زمان استراحتم. راه‌حلش هم این بود که هر چیزی میخواست حواسمو پرت کنه توی دفترچه یادداشتم می‌نوشتم تا در زمان استراحتم بررسیش کنم.

 

مطلب پیشنهادی :  راهنمای نحوه مطالعه برای کنکور ارشد مدیریت جهانگردی توسط رتبه ۳ کنکور

 

۴- آیا در کنکور های آزمایشی هم شرکت میکردید؟ اگر شرکت میکردید رتبه های شما با نتیجه نهایی چقدر تفاوت داشت؟

 نه متاسفانه شرکت نکردم چون این رشته اصلا کنکورهای آزمایشی نداشت، ولی خودم برای خودم شرایط مشابه کنکور با سوالات کنکور سال‌های قبل ایجاد کردم که اوایلش خیلی نتیجه جالبی نداشت اما بعد از چند بار تلاش نتیجه عالی می‌شد.

 

مطلب پیشنهادی : نمونه سوالات کنکور ارشد جهانگردی از سال ۹۲ تا ۹۷ همراه با پاسخ تشریحی

 

۵- آیا در دوران مطالعه برای کنکور زمانی شد که از مطالعه خسته بشید و نسبت به کنکور سرد بشید؟

 خب شاید باور نکنید ولی در حد فقط چند دقیقه امکان داشت سرد بشم ولی خیلی زود رفع می‌شد. چون راه‌کار خودمو داشتم، من تمام چیزایی که ممکن بود حتی یه درصد بهم انگیزه بده روی دیوار روبروم گذاشته بودم از عکس دانشگاهی که میخواستم گرفته تا عکس فضای شهریی که میخواستم و آدم های موفقی که می‌شناختم حس خوبی بهم منتقل می‌کردند و … همیشه نگاهشون میکردم و تصورشون می‌کردم که منم می‌تونم این شرایط بدست بیارم و دوباره با انرژی‌تر شروع می‌کردم.

 

۶- آیا در درس خاصی احساس ضعف میکردید؟ برای حل مشکل دست به چه کاری می زدید؟

 من به خاطر اینکه شناخت کافی از این رشته و منابع نداشتم در دروس روش‌های کمی، هم به خاطر آشنا نبودن با منابع و هم کمبود وقت احساس ضعف می‌کردم که از این مجموعه فقط ریاضی و آمار انتخاب کردم و مطالعه کردم که آشنایی داشتم.

 

۷- آیا در مسیر موفقیت خودتون از کسی کمک گرفتید؟

 تو این مسیر فقط یه نفر بود که چند تا نکته کوچیک درمورد برنامه‌ریزی بهم گفت که خودمم با کمی مطالعه درمورد نحوه برنامه‌ریزی تکمیلش کردم و به نتیجه‌ای که می‌خواستم رسیدم.

 

۸- میشه یخورده در مورد منابعی که برای کنکور مطالعه کردید توضیح بیشتری بدین؟

 حدود دو سال از کنکور۹۷ میگذره، منابعی که استفاده کردم دقیق خاطرم نیست. منابعی که یادمه برای زبان زیر ذره‌بین، برنامه‌ریزی ادوراد یا ضرغام، اقتصاد خرد و کلان نظری، بازاریابی کتاب تست همراه با درس‌نامه ماهان خوندم البته مناجاتی هم خوبه، مدیریت سید جوادین و مهدی الوانی هم خوبه، علوم اجتماعی من تمام سوالات کنکور ۸۳ تا ۹۶ خوندم طوری که نکته به نکته و کلمه به شو بلد بودم به علاوه جزوه، تاریخ جزوه های خلاصه تو گوگل و و جزوه‌های دانشجوها و تاریخ علی‌اکبر سرافزار، جغرافیا نقشه‌خوانی یمانی خوندم هر روز منابع جدیدتری وارد بازار میشه، در انتخاب منبع مهم اینه که اگر کتابی انتخاب کردین کامل و دقیق بخونید و هیچ وقت دنبال انتخاب و خوندن چند تا منبع نباشید یکیو انتخاب کنید ولی طوری مطالعه کنید که چیزی از قلم نیوفتاده باشه.

 

مطلب پیشنهادی : جزوات آمادگی کنکور ارشد مدیریت جهانگردی

 

۹- پس از مشخص شدن رتبه در انتخاب دانشگاه شک نداشتید؟ و آیا از انتخاب خودتون راضی هستید؟

اتفاقا شک داشتم راستش انتخاب بین دانشگاه تهران که آوازشو کل ایران شنیده و دانشگاه علامه طباطبایی که قطب مدیریت و بهترین گزینه تو رشته‌های مدیریتیه سخت بود اما بعد از یکم تحقیق و پرس‌وجو علامه طباطبایی انتخاب کردم چون هم جایگاه این رشته در این دانشگاه خیلی بهتر از تهرانه و هم مقطع دکترا برای این رشته داره.

 

۱۰- مهم ترین دغدغه شما در زمان مطالعه برای کنکور چه بود؟

 یکم نگران منابع بودم که بهتره قبل از شروع خیلی دقیق منابع انتخاب کنید که مثل من استرس نداشته باشید البته بیشتر نگرانی من به خاطر آشنا نبودن من با این رشته بود که نکنه منابع درستی انتخاب نکردم. بیشترین دغدغه‌ای که داشتم تمام فکر و ذهنم این بود که باید رتبه یک بدست بیارم.

 

۱۱- به عنوان آخرین سوال پیشنهادتون برای دانشجویان پشت کنکور رو لطفا بفرمائید

 من حدودا دوماه و نیم درس خوندم برای کسی که از یک رشته متفاوت وارد این رشته شده زمان خیلی کمیه ولی خواستن توانستنه من به این جمله ایمان دارم اما خواستنی که با برنامه ریزی و پشتکار باشه. حتما قبل از شروع مطالعه برنامه‌ریزی کنید و هر چیزی که تو ذهنتونه روی کاغذ بیارید. نگران نباشین کسی که تلاش کنه نتیجه تلاششو می‌بینه.

 

در آخر بابت وقتی که برای پاسخ دادن به این سوالات به ما اختصاص دادین از شما تشکر میکنیم و امیدواریم این گفتگو به عنوان یک راهنمای مناسب برای کنکوری های عزیز بوده باشه

 

مطلب مرتبط :  مصاحبه با رتبه ۴ کنکور ارشد مدیریت جهانگردی سال ۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *